PCS 2 - MEDUSA s.r.o. Piešťany

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

PCS 2

Transfuziológia > Separácia krv. zložiek

Systém PCS 2 automatizuje odber a spracovanie plazmy.

Riešenia, ktoré zodpovedajú požiadavkám užívateľov

Sytém PCS 2 je technológiou Haemonetics-u na odber plazmy, má pružné protokoly, umožňujúce zber veľkých jednotiek deleukotizovanej plazmy, deleukotizovanej plazmy s dodatočnou náhradou fyziologickým roztokom a zdrojové leukocyty/plazma. Krvný separátor PCS 2 splna najvyššie požiadavky na kvalitu odoberanej plazmy. Vyznačuje sa jednoduchostou obsluhy (automatické predplňovanie jednrazovej súpravy, úprava rýchlosti čerpadiel podľa tlaku darcu.

Priateľský k užívateľovi

Farebne označené zarážky na hadičkách uľahčujú orientáciu a zrýchľujú nasadenie jednorazovéjej súpravy. Automatické zavedenie hadičuek do čerpadiel, rovnako ako automatické predplnenie súpravy antikoagulačným roztokom šetrí čas obsluhe. Všetky parametre odberu sú jednoducho prístupné obsluhe.  Dve tyče IV pre zavesenie antikoagulačného a prípadne fyziologického roztoku sú súčasťou prístroja. Zmenou nastavenia tlaku manžety je uľahčená venopunkcia. Prístroj prehľadne ukazuje fázu odberu, tlak v žile a ďalšie dôležité parametre.

Upgrade softvéru "PCS express" znižuje odberový čas o 20 %.

Bezpečný pre darcu aj obsluhu

Pohodlie a bezpečnosť darcu sú prioritou pre PCS 2. Dva detektory vzduchu v darcovskej linke zaručujú vysokú bezpečnosť. Snímač tlaku darcu v spríjemňuje návrat optimalizáciou rýchlosti čerpadiel a chráni žilu. Tento snímač sleduje aj, či v hadičke nevznikla oklúzia alebo zlaomenia.
Obsahuje samospúšťacie čerpadlá, správy o chybách a diagnostike, optické senzory, monitorovanie darcu a systému.

Kompaktný a mobilný

Svojimi rozmermi a váhou sa hodí pre mobilné nasadenie. Váži iba 25 kg a má rozmery (v x š x h) 43 x 30,5 x 33 cm. Je napájaný napätím 240 V, pri odbere 2,5 A.

Jednorazové súpravy

LN792 - súprava sa skladá zo 100 ml vaku, BMB zvonu, snímča tlaku darcu, darcovskej linky, linky pre pripojenie citrátu.

LN627 - súprava má naviac linku pre automatické hradenie fyziologickým roztokom.

LN623 E - súprava na klinickú plazmu obsahuje pripojenú ihlu so vzorkovacím sáčkom a okrem jedného odberného vaku ďalšie tri vaky pre rozplnenie plazmy v uzavertom systéme.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky